מסעדת דגים באילת

ביקור באילת מביא איתו גם בילוי במסעדות וכמובן שבעיר ימית כזו רק מתבקש להגיע למסעדת דגים באילת, אבל האם חובה להסתפק במסעדות דגים עממיות ופשוטות? דמיינו בילוי במסעדה שמעוצבת כרחוב אירופאי בעיירה קולמר הצרפתית אבל כזו ששוכנת בעיר הדרומית בישראל - איזה קונספט מנצח, הא?

מסעדת "לה רו" ('הרחוב' בצרפתית) היא מסעדת דגים באילת אבל כזו שמציעה לכם הרבה יותר מיתר מסעדות הדגים הרבות שפועלות בעיר – המון סטייל וניתוק מוחלט באווירה. הסיבה לכך היא בעיקר העיצוב המיוחד במינו שהעניקו הבעלים למקום שנפתח ב-2018 ברחוב עין החתול, בצמוד לשדרות התמרים במרכזיות. את המסעדה היפהפייה והמסקרנת פתחו היזמים נתן ארוטיונוב, תומר אנקרי ויעקב זיורקין, שהם בעליה של מבשלת הבירה "סוף" השוכנת באזור התעשייה באילת, בשיתוף עם יגאל מאמוס. יחד בחרו הארבעה להשקיע ב"לה רוּ" את הנשמה ולא מעט כסף כדי להביא אל העיר מסעדת דגים בקלאסה.

"לה רו" מעוצבת כמו רחוב בעיירה קולמר שבחבל אלזס בצרפת, ומכאן גם נגזר שמה. מאז שנפתחה היא זוכה לתשבוחות ובצדק כי, כאמור, יש בה אווירה אחרת לחלוטין מכל מה שתדמיינו בנוגע למסעדת דגים באילת – יש אפילו מזרקה באמצע! אבל מלים לא יכולות בדיוק להעביר תחושות, וזו ששורה על "לה רו" מחייבת ביקור. המיוחדת, בגלל האוכל ובגלל העסקיות צהריים 30% הנחה ותפריט הערב ב- 120 ש"ח כולל מנה ראשונה, עיקרית וקינוח.

המסעדה מציעה תפריט שיש בו החל מארוחת בוקר, המשך בארוחות צהריים והצעות עסקיות שוות, ועד תפריט ערב ייחודי ומתוחכם. חובבי מנות הדגים ומי שכבר היה בכל מסעדת דגים באילת ימצאו פה מנות כמו: טרטר טונה; מנת פיש & צ'יפס על בסיס דג קאט פיש; מנת דניס דה בלו שבה דג דניס שלם אפוי בתנור המעוטר עם רוטב שמנת, חמאה, יין, גבינת דנה בלו ועשבי תיבול ומלווה בסלטון וקרם פירה; וכמובן מנת הדגל – סלמון קדאיף – שאותה אתם חייבים לטעום. ויש עוד – פשוט תגיעו ותתרשמו. הבחירה לא עומדת להיות קלה. אז ללא ספק אין עוד כל סיבה למצוא את עצמכם מבלים זמן במקום ספוג אדי שמן, מעוצב כבית אוכל פשוט ועממי, ושהמנות בו אולי נחמדות אבל נטולות כל תחכום או עניין. יש את "לה רו" שתיקח אתכם לבילוי מרענן במחוזות אירופיים ומדליקים, אבל ממש בלב אילת החמה והמהנה.

כדאי לזכור שהמקום מתאים כגם למי שאינם בכרח חובבי דגים, ותפריט המסעדה מציע מבחר עשיר של מנות מגוונות, גם מנות בשר, מנות חלביות ומנות טבעוניות, כך שהביקור במסעדה מתאים פשוט לכל העדפה וטעם, ויתאים במיוחד למשפחה עליזה או לחבורה של חבר'ה שירדו לאילת לספוג קצת ים ושיזוף אבל שלא מוכנים להתפשר על פחות ממסעדה איכותית.